14.12.05

dead slate pacific a jiné písně

tenhle post bude takový průřez vším, co jsem za poslední dobu objevil nebo co mi bylo doporučeno.

calexico / the book and the canalhodně svérazná americká kapela, která zní jako směs starého country, folku a jazzu. já jsem je objevil na základě krátkého ep, které natočili společně s projektem iron and wine. the book and the canal je jejich poslední album, celé pěkně drží pohromadě, ačkoliv se na první poslech může zdát, že je rozkouskované. pomalejší instrumentální věci střídají countryové šlágry s lehčím nádechem ironie a při vybrnkávaných folkařinách nezůstane jedno oko suché. doporučují čtyři z pěti kovbojů.

clue to kalo / one way it's everywaytakhle by měl vypadat elektronický folk! celým albem se jako nit z kostkované košile táhne podivná nálada a atmosféra, tamburíny zvoní, zpěvák pobrukuje svým jemným hlasem, do toho se občas ozve piánko. když poslouchám clue to kalo, mám pocit že celý svět začal bzučet a že zůstat v klidu a poslouchat dál je to jediné, co můžu udělat. není lehké do téhle hudby proniknout, ale jakmile se vám to jednou povede, nedáte na ni dopustit.

john vanderslice / pixel revolttomuhle pánovi jsem úplně propadl a celý minulý týden jsem si nepouštěl nic jiného. zdá se, že se nám vrátil folkař se vším co k němu patří - john na své desce mimojiné zpívá o 11. září tak, že to nezní vůbec pateticky. skladby jsou bohatě zaranžovány, s občasným přídavkem elektroniky, která ale vyznívá přímočařeji než u clue to kalo. mimochodem, na tomhle albu figuruje i jedna z nejlepších písniček kterou jsem za posledního půl roku slyšel. více na konci příspěvku.

ashley park / american scenejak řekl můj otec, zní to jako beatles, kteří se rozhodli hrát country. tahle kapela roubuje britsky znějící melodie na country aranže, nebojí se použít klasickou steel kytaru a výsledek zní velice příjemně. hudba jako stvořená do auta. přestože nejlépe hodnoceno je jejich poslední album the secretariat motor hotel, mně se líbí to prostřední, american scene.


vybral jsem ke stažení dvě písně od každého ze čtyř projektů. není to pokus o nějakou kompilaci, jenom abecedně seřazené písničky. ps : pozor na dead slate pacific!

air-strikes 14.12.2005

1 Comments:

Anonymous Anonymní said...

Thanks. Vic takovych "prurezu" :)

7:53 odp.  

Okomentovat

<< Home