1.11.05

my morning jacket / Z

tohle je taková divná kapela, která si pomalu zadělává na stálé místo v mé diskotéce. album jménem Z je sice už jejich čtvrté, nicméně první které mám možnost slyšet.
při poslechu mě napadlo hned několika kapel, které jsou my morning jacket v něčem podobné - slyším tady modest mouse, boy least likely to, zpěvák občas zní jako ten blázen z clap your hands say yeah, občas zase připomíná hodně trefnou parodii na bono voxe. jako by si tihle povedení američánci brali inspiraci ze všech možných hudebních projektů, nicméně mají tu vzácnou schopnost všechny tyhle ingredience smíchat a vytvořit tak tu pravou indie hmotu, která prostě drží u sebe. v rozumné míře kombinují žánry (folk, country i náznak reagge), ale všechno cpou do jedné morning jacketovské koleje a vycházejí z tohoto laškování jako kapela, která prostě má svůj zvuk. skladby jsou většinou veselejší, bicí řinčí ve správnou chvíli a ve správnou chvíli si dají přestávku a uvedou na scénu akustickou kytaru a ačkoliv je nálada celé desky víceméně jednotná, drobnější oscilace mezi "hodně veselou kapelou" a "už-skoro-smutnou kapelou" nejsou nikdy na škodu.za ten týden, co my morning jacket poslouchám, jsem si je hodně zamiloval a ačkoliv jsem poslední dobou na kytarovky spíš alergický, tahle mi hodně sedla. i když, tohle asi ani není kytarovka, spíš prostě mymorningjacket.

5 Comments:

Anonymous Anonymní said...

Mimochodem neprijde vam, ze diky internetu asi konci era takovych tech "blockbustrovych" kapel?
U2, Stones, REM?
Prijde mi ze se kazdy tyden objevi nejaka s nejlip uz ctvrtym (mnohdy vybornym albem), a me uz pomalu zacina vypovidat pamet. Tech jmen! :) S usmevem vzpominam, kdy jeste byl cas cekat na nejakou desku moji oblibene kapely. Dnes se na me hrnou..

5:08 odp.  
Blogger mathew said...

já už jsem právě začal filtrovat a jenom do málokteré kytarovky jsem ochoten investovat čas.MMJ není jen tak normální kytarovka (ale to se říká o každé, co?:)

5:12 odp.  
Anonymous Anonymní said...

Where did you find it? Interesting read Designer handbags at discount price http://www.amino-and-fatty-acids-for-eczema.info/33alfaenginepartromeo.html Iodine allergies Mattress comparison sealy stearns and foster simmons camping equipment Lexus rx330 hid headlights http://www.minidv.info/alfa-romeo-turbo.html Teen nude model art alfa romeo alfa romeo giulia sprint gt homologation papers http://www.antispywaresoftware0.info/alfa-romeo-lublin.html Car alarm repeller sony dvd vhs recorder player adderall in tijuana mexico

5:45 dop.  
Anonymous Anonymní said...

Very nice site! » »

1:37 dop.  
Anonymous Anonymní said...

That's a great story. Waiting for more. »

10:11 odp.  

Okomentovat

<< Home