23.10.05

antony & the johnsons / i am a bird now

tak jsem se rozhodl napravit svou velkou chybu (která se po prvním poslechu ukázala jako ne-až-tak-velká) a poslechl jsem si album, které vyhrálo mercury prize v kategorii "deska roku". i am a bird now je druhý počin kapely antony & the johnsons, která se očividně inspiruje sólovými nahrávkami lou reeda (obzvláště je v ní slyšet příšerná atmosféra reed's mtv unplugged), ovšem písničky navíc podbarvuje patetickými smyčci a vytváří takovou zvláštní náladu, kterou bych popsal jako něco mezi dekadentním swingem a klavírním ambientem. no a při slově dekadentní se zase nevyhnu srovnání s divine comedy, ovšem narozdíl od kapelníka divine comedy neila hannona , který si vyloženě libuje v sarkasmu a recesi, antony myslí všechno vážně a nebojácně sametovým hláskem zpívá patetické texty jako i was lying in my bed last night / staring at a ceiling full of stars a podobně. jemně mlátí do klavíru, obalený osmdesátkovými dechy si občas neodpustí hostující ženskou vokalistku, aby mu pomohla s vylíčením toho příšerného světa ve kterém se musíme pohybovat.
zatím moc nevím co si myslet, takže pokud se donutím, ještě to s touhle kapelou zkusím. ovšem tu desku roku nejspíš nepochopím nikdy.

5 Comments:

Anonymous Anonymní said...

Naprosto souhlasim a nechapu, kde se ta hvezdna mlha okolo Athony's vyala. Me to vubec nebavi... best album meli vyhrat The Go! Team. (To jsem zase neco placl, ani nevim jestli jsou to stejne roky)

10:31 dop.  
Blogger mathew said...

to je rok 2004 myslím:) ale radši bych kdyby vyhráli bloc party nebo někdo podobnej, sice to taky není nic převratnýho, ale oproti tomuhle..

4:34 odp.  
Anonymous Anonymní said...

That's a great story. Waiting for more. http://www.gaydating5.info/gaytweenies.html

2:40 dop.  
Anonymous Anonymní said...

Very nice site! » »

11:02 odp.  
Anonymous Anonymní said...

Very nice site! »

11:16 dop.  

Okomentovat

<< Home