23.10.05

40th anniversary

a ještě jedna věc. protože 3. prosince bude svět slavit 40. výročí vydání přelomového alba beatles rubber soul, ani já jsem nelenil a celý týden jsem si v něm liboval. nevěřím že by někdo tuhle úžasnou směs folkrocku, country a popu neznal, ovšem pokud se někdo takový opravdu najde, měl by se nad sebou vážně zamyslet a co nejrychleji si tuhle věc opatřit.za pozornost také stojí chystané tribute album, které má vyjít ke konci listopadu a na kterém budou ke slyšení cover verze z rubber soulu v podaní řady zajímavých hudebníků v čele se sufjanem stevensem. více informací tady . btw, už jsem ho viděl na soulseeku!

11 Comments:

Anonymous Anonymní said...

A je tu prvni, Beatli jsem nikdy neposlouchal a ani na moment me to nezamrzelo.. zdeptan "yesterday" z dob povinne dochazky do HV jsem se pres odpor nikdy nedostal,.. spis me bavily ty veci az se rozpadli (Lennon, Chapman, Yoko, Harrison, Budhha,..to ze se treba >>chudak<< McCartney zacal psat od lonska pred Lennona).
Jinak nez to nekdo rekne, jsem kulturni barbar. Vim.

10:28 dop.  
Blogger mathew said...

ale opravdu děláš chybu. minimálně rubber soul a revolver stojí za to!
sólova tvorba beatles až na dvě tři alba (lennon - plastic ono band, harrison - all things must pass a asi dvě věci od paula) za moc nestojí. obzvlášť lennon v druhé půlce 80's byl fakt na zabití.
yesterday je hrůza

4:37 odp.  
Anonymous Anonymní said...

mno, ja mam rad takovy ty klasicky Lennonovky jako A Day In The Life, I Am The Wairus, I'm So Tired a hlavně Dear Prudence - nejlepsi track od Beatles...

ad solovky: V podstate souhlas s Mathew. Prvni dve alba Lennona, prvni Harrison a co se sira Paula tyce, tak bych to videl na RAM a Flaming Pie... rozhodne bych se vystrihal precenovanym Band On The Run a Tug Of War


Jo a Lennon byl v druhy pulce 80's davno pod drnem

5:28 odp.  
Blogger mathew said...

jo, day in the life a walrus taky a strawberry fields. pokud bych měl říct pět alb který stojí zato, tak chronologicky rubber soul, revolver, sgt. pepper, magical mystery tour + the beatles white album.

osobně mám hodně rád let it be, ale to je spíš moje úchylka:)

5:36 odp.  
Anonymous Anonymní said...

Ja mam od Beatles nejradeji takovy to prechodny obdobi (Help - Rubber Soul - Revolver). Na tech nasledujicich deskach je vzdycky nekolik tracku, ktery me neba (serzanta peprse sem nepochopil apsolutne... to neni album pro me).

Cely mi to trochu evokuje takovej ten nechutnej 70's rock ala ELO atd...

6:01 odp.  
Blogger mathew said...

právěže seržant je ještě na takovým tom pomezí kdy to podle mě ještě není trapný a kdyby přidali jenom špetku té atmosféry navíc, nebude to poslouchatelný. je to výborný album, ale taky moc nechápu ty ankety kde se pravidelně umisťuje na prvním místě alb všech dob..

6:06 odp.  
Anonymous Anonymní said...

Posledni dobou uz se moc neobjevuje...

to jenom v 60's meli pochybnou predstavu ze spojeni r'n'rl a neceho narorocnejsiho je to pravy orechovy...
to jeste netusili ze prijde art-rock a s nim akademicka sola a trioktavove hlasy... posledni dobou mam pocit, ze se spis vpredu objevuje Revolver

6:21 odp.  
Blogger mathew said...

to je vlastně fakt. pro mě je revolver jednoznačně nejlepší deska beatles

6:38 odp.  
Anonymous Anonymní said...

Keep up the good work Camping lake geneva wi

1:58 dop.  
Anonymous Anonymní said...

Enjoyed a lot! » » »

7:59 odp.  
Anonymous Anonymní said...

Looking for information and found it at this great site... »

9:00 dop.  

Okomentovat

<< Home