12.9.05

you could have it so much better !

takže o měsíc dřív. sice bych to klidně ještě vydržel, ale nějaká pofiderní úcta ke kytarám a k ofinkám mi nedovolila tohle album neposlouchat. první deska FF mě nikdy nijak závratně nebavila a ta armáda patnáctiletých děvčátek, které si lepily alexe hned vedle orlanda blooma, mě odradila už úplně.

ani první singl do you want to, který se objevil už před několika týdny, mě moc nepřesvědčil. ale jak už jsem se zmínil, povinnost se nedá ošálit. naposlouchat se to prostě musí stůj co stůj, jinak by mě indie děti vyškrtly ze svého kolektivu a na ulicích by se mi všichni smáli.
jenže tahle povinnost byla tentokrát moc příjemná, především proto, že franz ferdinand nejspíš našli na skládce v glasgow otřískané španělky a nebáli se je použít. abyste pochopili co z toho vzniklo, musíte si poslechnout minimálně dvě skladby, když už ne celé album.akustická premiéra FF má název walk away - co na tom že to zní jako něco mezi rolling stones, the byrds a teenage fanclub? je to šílená hitovka. silná píseň, ačkoliv to pořád ještě není vrchol desky. ten přichází až v podobě skladby eleanor put your boots on. čekali byste někdy, že FF začnou poslouchat boba dylana? že vykradou klavírní motiv ze střihorukého edwarda a ještě budou zpívat text který má víc než dvacet slov? pro mě je to obrovské překvapení, píseň která vezme za srdce každého kdo není hluchý a taky píseň která způsobí že asi nikdy nebudu mít sílu poslouchat zbytek alba. vždycky skončím u eleanor.

3 Comments:

Anonymous Anonymní said...

Enjoyed a lot! Flupentixol taken fluoxetine Spyware adware remover v7.2 symptoms+celexa

11:21 odp.  
Anonymous Anonymní said...

Best regards from NY! » »

8:50 odp.  
Anonymous Anonymní said...

I have been looking for sites like this for a long time. Thank you! »

6:31 dop.  

Okomentovat

<< Home